Certyfikat GAIQ zaliczony na 200%

W związku z potrzebą budowania zaufania wśród naszych klientów, wraz z Marcinem postanowiliśmy potwierdzić formalnie naszą wiedzę w temacie Google Analytics, zdając egzamin GAIQ (Google Analytics Individual Qualification).

Obydwaj w odstępie kilku dni zaliczyliśmy egzamin z wynikiem 100%.

Certyfikaty

Marcin Lejman - GAIQ

Wynik egzaminu GAIQ – Marcin Lejman

Łukasz Rysiak- GAIQ

Wynik egzaminu GAIQ – Łukasz Rysiak

 

 

 

 

 

 

Kilka słów o egzaminie

Dla osób, które intensywnie pracują z Google Analytics na co dzień, egzamin nie będzie zbyt trudny, chociaż niektóre pytania są podchwytliwe. Podczas odpowiadania warto wspierać się oknem z otwartym panelem GA, gdyż pytania często nawiązują do rzadko używanych funkcji, takich jak skomplikowane filtry dla profili.

Jak przygotować się do egzaminu

Zachęcamy wszystkich do zweryfikowania swojej wiedzy za pomocą GAIQ – bardzo przydatna jest w tym książka Briana Cliftona Advanced Web Metrics with Google Analytics. Jest to pozycja obowiązkowa, jeśli interesujesz się tematem analityki internetowej i doskonale przygotuje Cię do egzaminu. Kryje też w sobie niespodziankę, w postaci 50% kodu rabatowego na test GAIQ.

Bardzo pomocna jest także strona Google Analytics Test, która zawiera ponad 220 pytań. Wprawdzie częściowo wykraczają one poza zakres egzaminu, ale możemy dowolnie sterować zakresem „quizu”. Jest to bezpłatna aplikacja dostępna online. Do korzystania nie jest wymagana rejestracja, choć po zarejestrowaniu pojawia się kilka dodatkowych funkcji (np. zapamiętywanie wyników testów).

[message type=”info”]Pamiętaj – analityka internetowa to temat, którym żyjemy i oddychamy w Criticalu. Jeśli uważasz, że z danych, które są gromadzone w Twojej firmie, można wyciągnąć więcej i lepszych wniosków, zapoznaj się koniecznie z naszą ofertą usług wokół analityki internetowej i skontaktuj się z nami.[/message]
Łukasz Rysiak
 

Technologia, wydajność, internet - to moje życiowe pasje, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Codziennie doradzam klientom, jak rozwiązać ich problemy, i jakimi sposobami osiągnąć zamierzony cel.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: